Fogamzásgátlás - Gracial, hangulatingadozás

Kérdés:  Lehetséges, hogy a fogamzásgátló tabletta (Gracial) miatt vannak hangulatingadozásaim? Több, mint egy éve szedem, de csak az elmúlt 4-5 hónapban vettem észre magamon a nagy változást. Sokszor sírhatnékom van, mindennel elégedetlenkedek, nyűgös vagyok, hisztizek, előtte nem ilyen voltam. Kezdetben csak a levél utolsó szemeinél jelentkeztek ezek a tünetek, mindig a 16-17. szemnél. Amikor jelentkezik a megvonásos vérzés, hirtelen el is múlnak a tünetek, de az elmúlt 2 hónapban már a 10 szemtől végig lehangolt vagyok. A betegtájékoztató írta is ezt a mellékhatás, de nem gondoltam, hogy ennyire súlyos lehet: naphosszat csak sírnék, felkelni sincs kedvem, depressziós vagyok egész nap, párommal is elviselhetetlenül viselkedem.
Ön szerint, gyógyszerváltással megoldható ez a probléma? Mit javasol, mit tegyek?
Köszönettel!

| fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2009 ;14(júliusi)   InforMed

Válasz:  Nem írja életkorát.
A depresszió egy betegség, nem a tabletta okozza. (Tehát a gyógyszerváltás után is megmarad.) Gyógyszeres kezelést igényel.
Nem kellene előbb egy jó pszichiáterrel beszélnie?
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, rendelőim címe és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel: dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás, abortusz rovatban olvashatók.

2009-07-13 21:39:38
| fogamzásgátlás
hirdetés