Fogamzásgátló - Gyógyszerváltás

Kérdés:  Lyndinette20-at szedtem eddig, de az utolsó 4-5 hónapban rettenetesen fájt a fejem. Elmentem az orvosomhoz, és ő azt mondta, hogy váltsunk gyógyszert, de számomra nem volt meggyőző, ugyanis azt mondta, csak akkor ír fel másikat, ha én őt megkérem, majdhogynem utasítom. Ekkor felírta a Yasminelle-t, de azt az első 5 szem után abbahagytam, mert fájt a gyomrom. A Lyndinettel nem volt ilyen problémám.
Mit tegyek? Térjek vissza az előző gyógyszeremre, és viseljem el a fejfájást? Vagy van számomra más megoldás is?
Köszönöm válaszát!

| fogamzásgátló
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2009 ;14(októberi)   InforMed

Válasz:  Miből gondolja, hogy a tablettától fájt a feje, és nem más okból (vérnyomás, szem túlerőltetése, egyensúlyzavar, emésztési problémák stb.)?
Térjen vissza, de nézessen utána a fejfájás okának.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás, abortusz rovatban olvashatók.

2009-10-31 16:31:26
| fogamzásgátló

Web Design & Development Prowebshop