Hüvelyfolyás - Mitől van?

Kérdés:  23 éves nő vagyok, 3,5 éve kezdtem el szedni a Femoden fogamzásgátló tablettát, mikor pontosan 1 éve a ciklusom közepén barna folyás jelentkezett. Elmentem orvoshoz, aki azt mondta, hogy valószínűleg a hormonháztartásommal lehet baj, így felírt egy másik fogamzásgátlót. Azt szedtem 3 hónapig, de sajnos ez sem vált be, így újra elmentem, de már egy másik nőgyógyászhoz. Ő felírt nekem egy harmadik gyógyszert, a Marvelont, azt mondta, ennek biztosan jónak kell lennie, de a tüneteim a mai napig nem múltak el, úgyhogy most abbahagytam a szedését, nem szedek fogamzásgátlót már 2 hete.
Nagyon félek, hogy valami komolyabb baj van, mert már ma is észrevettem, hogy a folyásom sötét sárgás, és félek, hogy újra barna folyásom lesz, pedig már nem szedem a fogamzásgátlót.
Mi lehet a probléma Doktor Úr? Befolyásolja ez majd a későbbi teherbeesés esélyét?
Nagyon aggódom!
Válaszát előre is köszönöm!

| fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2009 ;14(decemberi)   InforMed

Válasz:  Több magyarázat lehetséges, de nagy csacskaság volt a tablettaszedés abbahagyása.
Menjen orvoshoz, mert így még nagyobb bajba fog kerülni. Rákszűrésen mikor volt?
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, rendelőim címe és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel: dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás, abortusz rovatban olvashatók.

2009-12-12 18:51:47
| fogamzásgátlás
hirdetés