Menstruáció ideje alatti probléma

Kérdés:  40 éves vagyok. A méhemben nagyon sok apró, babszemnyi méretű miómát találtak, melyek erős vérzéseket okoztak. A vérzések a Nuvaring gyűrű használatával mérséklődtek, normalizálódtak. Most használom a 4. gyűrűt (4 hónap).
Az előző hónapban a menstruáció vége felé égő, viszkető érzés jelentkezett, a szeméremajkak kivörösödtek, megduzzadtak. Canesten combi készítménnyel ezek a tünetek elmúltak. Jelenleg is ez a gondom, most viszont közvetlenül a menstruáció első napjától jelentkeztek a panaszok.
Miért pont a menstruációs ciklus alatt jönnek elő ezek a problémák? A menstruáció ideje alatt milyen módon lehet kezelni - mivel a Canesten tablettát ez idő alatt nem lehet használni? Hogyan lehetne megelőzni? Köze lehet a Nuvaring gyűrű használatának?
Válaszát megköszönöm!

| folyás, hüvelygyulladás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2009 ;14(decemberi)   InforMed

Válasz:  A NuvaRing mellett ez nagyon gyakori. A tablettánál jóval ritkább.
A gyulladás miatt tenyésztést kell végezni, és aszerint kell kezelni.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a folyásról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, rendelőim címe és telefonom a honlapomon található.
Boldog Újévet kívánok!
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Hüvely és a külső nemi szervek gyulladása rovatban olvashatók.

2010-01-08 16:02:27
| folyás, hüvelygyulladás
hirdetés
hírdetés
data-full-width-responsive="true">
hírdetés

Web Design & Development Prowebshop