Fogamzásgátló, hányás - Mit tegyek?

Kérdés:  Hétfőn (március 8-án), a menstruációm első napján kezdtem el szedni a Yasminelle nevű fogamzásgátló gyógyszert. Viszont az 5. szem bevételét követően 2 órával egy kisebb hányásom volt, ami nem nevezhető komolynak, csak egy kis folyadék és egy azelőtt nem sokkal elfogyasztott túrórudi távozott a szervezetemből.
Ezáltal csökkenhetett a tabletta hatékonysága? Valamilyen plusz védekezési teendőnk van?. Mikor leszek teljesen védett a gyógyszer szedésének hatására? Ezen a héten nem voltunk együtt a párommal.
Köszönettel és üdvözlettel!

| fogamzásgátló
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2010 ;15(márciusi)   InforMed

Válasz:  Nem kell aggódnia, Ön védve van.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás, abortusz rovatban olvashatók.

2010-03-21 15:51:24
| fogamzásgátló

Web Design & Development Prowebshop