Menstruációs probléma

Kérdés:  39 éves 4 gyermekes családanya vagyok. Tri-Regol nevű fogamzásgátló tablettát szedek, azonban olvastam, hogy huzamosabb ideig szedi valaki, célszerű szünetet tartani. Ezt tettem én is. Februárban abbahagytam, azonban a márciusi menzeszem késik most már 10 napot, illetve úgy van meg, hogy nagyon kevés és csak barnás színű.
Ez normális, okozhatja a gyógyszer abbahagyása, kezdjem el újra szedni? Ha igen, mikortól?
Válaszát megköszönöm!

| fogamzásgátló
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2010 ;15(márciusi)   InforMed

Válasz:  Csacskaság volt abbahagyni, hisz 40 felett úgyse szedheti! (Injekció vagy spirál közül választhat.)
Menjen el vizsgálatra, és meghozzák a vérzését, és újra kezdheti.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, rendelőim címe és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel: dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás, abortusz rovatban olvashatók.

2010-03-23 17:09:09
| fogamzásgátló