Fogamzásgátló - Gyógyszerváltás?

Kérdés:  6 év Gracial szedése után váltottam Triodena gyógyszerre, erős vérzés miatt a gyógyszer szedése közben. Most 5 hónappal a gyógyszerváltás után, ismét pecsételő vérzésem van a gyógyszer szedése közben, bár nem erős, csak tényleg pecsételő a vérzés. Fáj a derekam, a petefékszem, az régebben is.
Ön mit tanácsol? Pihentetni kellene a gyógyszerszedést? Vagy valami olyan lehetőségem, hogy váltsak ismét gyógyszert? Nem szeretném abbahagyni a gyógyszerszedést, feltéve, ha tényleg ez a legjobb.
Válaszát előre is köszönöm!

| fogamzásgátló
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2010 ;15(márciusi)   InforMed

Válasz:  Nem kell váltani, ez a vérezgetés megszüntethető.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, rendelőim címe és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel: dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2010-04-03 20:19:04
| fogamzásgátló