Műtét - Fogamzásgátló tabletta

Kérdés:  Segítséget szeretnék kérni, mert össze vagyok zavarodva. Orrműtétre készültem, így a fogamzásgátló tabletta szedését megszüntetném május 21-től 1 hónapig. Tehát június 14-én megműtöttek, és ha a gyógyszer szerint számolom, akkor 14-re vártam volna a menstruációt, de sajnos a menstruációm nem jött meg, és még mindig nem jött meg.
Egy teljes hétig a kórházban maradtam, és ezeket a tablettákat szedtem ott: Vercef 500 mg, AESCIN, ASCORUTIN, K-vitamint cseppekben. Mikor 21-én hazaküldtek ismét ezeket a gyógyszereket írták fel.
Elképzelhető, hogy felborult a hormonháztartásom és azért nem jött még meg, vagy a műtét során vesztett vér miatt, és a most is szedődő tabletták lennének az okozói? Nem tudom, mi tévő legyek? Szeretném folytatni még a fogamzásgátló tabletta szedését is, csak amíg nem jőö meg, addig ez nem lehetséges.
Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm (egy 19 éves diáklány)

| fogamzásgátló
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2010 ;15(júniusi)   InforMed

Válasz:  Menjen el nőgyógyászhoz, és meghozzák a vérzését, utána szedheti.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, rendelőim címe és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel: dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2010-06-28 13:27:25
| fogamzásgátló