Alhasi fájdalom, fáradékonyság - Mi lehet az oka?

Kérdés:  Májusban 19-24-ig menstruáltam, egyik este elfelejtettem bevenni a fogamzásgátló tablettát (Lindynette), amit reggel pótoltam, de a 12 óra letelt. Semmi más védekezési módot nem alkalmaztunk ezután. Amikor elfogyott a gyógyszerem, utána tartottam 7 nap szünetet, de nem pontosan rá egy hétre kezdtem el újra szedni. A menstruációm június 17-18-ig tartott és nagyon minimális mennyiségű volt, szinte meg sem volt.
A múlt hét óta van az a problémám, hogy néha szédülök, egyre többet van hányingerem, és fáradékonyabb vagyok. Sokszor délután is alszom 2-3 órát. Ritkán fáj az alhasam, szex közben úgy elkezdett fájni, hogy abba kellett hagyni. Vettem egy Gabriel tesztet, ami negatív lett, így terhesség nem állhat a háttérben.
Ön szerint, mi lehet az oka a problémáimnak? Mit tanácsol, mit tegyek?
Válaszát előre is köszönöm! Egy 16 éves lány.

| fogamzásgátló
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2010 ;15(júniusi)   InforMed

Válasz:  Menjen el vizsgálatra! Egyébként nem hinném, hogy várandós lenne.
Ha feledékeny, állítsa csörgőre a mobilját!
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2010-07-09 01:11:49
| fogamzásgátló