Fogamzásgátló - Sérülés

Kérdés:  Rendszeresen sportolok, mellette fogamzásgátló (Dienielle) tablettát szedek, a minap volt egy elég csúnya biciklis esésem. Több zúzódás is van rajtam, de a jobb lábszáramon egy tenyérnyi méretű véraláfutás is, amit borogatok, de pihentetni nem igen tudom. Labormunkám miatt elég sokat járkálok. Aggódok, hogy a gyógyszer nem okoz-e gondot a véralvadásra gyakorolt hatása miatt? Mielőtt felírták nekem a gyógyszert, voltam vérvizsgálaton, ahol megállapították, hogy nincs öröklött trombózishajlamom. Okozhat ez a későbbiekben valamilyen problémát?
Válaszát előre is köszönöm!

| fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2010 ;15(júliusi)   InforMed

Válasz:  Nyugodtan szedje, egyébként a véraláfutás nem is a tabletta miatt van.
A bicikli nagyon veszélyes eszköz, jobb, ha tanul az esetből, és nem kockáztatja a combnyaktörést. Inkább ússzon, az nagyon egészséges (és veszélytelen.)
Olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2010-07-19 23:59:14
| fogamzásgátlás
hirdetés