Vérzés mennyiségének csökkenése

Kérdés:  29 éves nő vagyok. 2,5 éve nem szedtem fogamzásgátló tablettát és nem is volt semmi problémám. Eljártam rendszeresen, évente vizsgálatokra, aminek az eredményei negatívak voltak.
6 hónapja jöttek elő a problémák, amikor kimaradt a menzeszem 3 hónapig. Májusban voltam orvosnál, csinált teljes körű vérvizsgálatot, ultrahangot (hüvelyi és hasi) minden negatív volt. Kaptam gyógyszert, amit 2 hétig kellett szednem és megjött a menzeszem, majd azt mondta, hogy fogamzásgátlót kell, szedjek, hogy beálljon a hormonháztartásom. Azóta azt veszem észre, hogy látványosan csökken a menstruációm mennyisége.
Miért van ez?
Válaszát előre is köszönöm!

| fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2010 ;15(szeptemberi)   InforMed

Válasz:  A tabletták csökkentik a vérzés mennyiségét, sok nő ezért, és nem is a védelem miatt szedi őket. Az injekciónál, pedig egyáltalán nincs vérzés, az USÁ-ban és Kanadában ezért azt használják, és nem a tablettákat.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, rendelőim címe és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel: dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2010-09-18 23:04:24
| fogamzásgátlás
hirdetés