Menstruációs változás

Kérdés:  19 éves lány vagyok, semmilyen korábbi betegség nélkül. Lassan egy éve szedek fogamzásgátlót, eddig semmi panaszom nem volt.
Áprilisi vérzésem óta azonban kevesebb lett a vérzésem. 5 napig tart, de kevesebb mennyiségű, mint korábban. Okozhatja ezt a gyógyszer úgy, hogy előtte 5 hónapig ilyen problémám nem volt?
A vizsgaidőszak közepétől június 5-e után sokszor nagyon rosszul éreztem magam. Émelygés, hányinger jelentkezett nálam rendszertelenül - tehát a nap bármelyik időszakában. Júliusban már csak egyszer-kétszer volt ilyen problémám. Azóta is rendszeresen, időben megjön a menstruációm és 2 negatív terhességi tesztem is lett. 3 hete viszont nincs semmiféle tünetem.
Ön szerint, ezek után lehetek terhes, vagy a rosszulléteket okozhatta csak a stressz?
Köszönöm a választ!

| fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2010 ;15(szeptemberi)   InforMed

Válasz:  Az esetleges terhesség kizárására a teszt alkalmatlan, vizsgálatra kell mennie.
Egyébként a tabletták csökkentik a vérzésmennyiséget, sok nő ezért szedi, noha nincs is kapcsolata.
A panaszait szerintem valószínűleg gyomorrontás (kínai/gyorséttermi kaja) okozhatta, de menjen el vizsgálatra.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2010-09-18 23:07:38
| fogamzásgátlás
hirdetés