Fogamzásgátló - Jangee, vérezgetés

Kérdés:  28 éves nő vagyok, még nem szültem. 5 évvel ezelőtt kezdtem szedni a Gracial nevű tablettát, mellyel 2,5 évig nem volt panaszom majd ezt követően pici vérzés jelentkezett a menzesz előtti héten, vagy/és a ciklus közepén. Ez annyira minimális volt, hogy először a barna pöttyöt/csíkot nem is tudtam azonosítani, hogy ez vérzés lenne.
Tavaly ősszel áttértem a Sambára, 3 hónapig szedtem, de ugyanúgy jelentkezett a minimális vérzés.
Háromnegyed évig nem szedtem fogamzásgátlót, és semmi probléma nem volt, nem volt köztesvérzés.
Most ismét fogamzásgátló szedése mellett döntöttem, a bőrömnek is jót tenne, nagyon pattanásos. Szeptember végén (szűk két hete) kezdtem el szedni a Jangee-t, de a menzesz végével újra jelentkezett a barnás vérzés. Nagyon minimális, de zavar.
Aggódom, érdemes-e folytatni, van-e remény arra, hogy megszokja a szervezetem, vagy másik gyógyszer kellene, vagy egyik gyógyszer sem fog beválni?
Válaszát előre is köszönöm!

| fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2010 ;15(októberi)   InforMed

Válasz:  A tablettát meg kell szokni (akár egy új cipőt), ez 3 hónap, tehát egyelőre ne váltson.
Ezt a vérzést egyébként könnyen meg lehet szüntetni.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, rendelőim címe és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel: dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2010-10-13 00:28:07
| fogamzásgátlás
hirdetés