Menzeszgond - Fogamzásgátló elhagyása után

Kérdés:  Párommal két éve vagyunk együtt. Tavaly egész évben fogamzásgátlót szedtem (Milligest). Idén januártól abbahagytam, mivel nagyon megváltozott a természetem és a libidóm is lecsökkent, jóformán nullára.
Júliusig 23-24 napra jött meg a vérzésem, augusztusban kimaradt és szeptemberben kétszer is volt. Azóta semmi, most 9 hete késik.
A párommal óvszerrel védekezünk, a biztonság kedvéért csináltam két tesztet, mindkettő negatív lett.
Lehetséges, hogy a fogamzásgátló miatt borult fel a ciklusom? De akkor 6 hónapig miért volt rendes vérzésem?
Válaszát előre is köszönöm!

| meddőség
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2010 ;15(decemberi)   InforMed

Válasz:  Mielőbb menjen orvoshoz, kezelés szükséges.
Van már babája? Ez rossz előjel, addig kellene szülnie, amíg lehet. Ha olyan a kapcsolata, ne halogassa.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a meddőségi kivizsgálásról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, rendelőim címe és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel: dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Meddőség rovatban olvashatók.

2010-12-16 23:40:12
| meddőség