Duphaston

Kérdés:  PCOS-em van (mind a 2 petefészkem tele van cisztákkal), babát szeretnénk. Ezért az orvosom Duphaston 10 mg-ot írt fel a ciklus 15. napjától 10 napig. Már 3 hónapja szedem. Szedése alatt mindig ingerült, fáradékony vagyok és hőemelkedésem is van. A szedésének 4. napjától általában mellfeszülést érzek, ami a 8-9. napra már enyhülni szokott és a 10. napon már jelentkezik a menstruáció.
Most a 8. napon vagyok, de nemhogy enyhült volna a mellfeszülés, igen erős szurkálódást érzek mind a két mellemben.
Okozhatja ezt a Duphaston? Keressek fel emiatt nőgyógyászt?

| meddőség
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2011 ;16(januári)   InforMed

Válasz:  Az emlő hormonérzékeny szerv. Ha nem múlik el, nem ártana egy meddőségi kivizsgálás mellett egy emlőultrahangot is végezni.
Olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél PCOS-ről és a meddőségről írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, rendelőim címe és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel: dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Meddőség rovatban olvashatók.

2011-01-22 22:43:46
| meddőség