Szex utáni vérzés

Kérdés:  31 éves, egy gyermekes nő vagyok. Több mint két éve élek párommal, de egy dolog miatt egyre jobban el vagyunk keseredve. Együttlét után vérzéseim vannak. Legutoljára Tri-Regol fogamzásgátlót szedtem, amit egy éve abbahagytam (orvos tanácsára, emiatt a problémám miatt) és azóta nem szedek gyógyszert, más módon védekezünk.
Mostanában szinte minden alkalommal jelentkezik ez a problémám. Tavaly kétszer voltam rákszűrésen emiatt, mind a kétszer P2-es lett az eredményem, és az orvos nem látott elváltozást sem. Az utóbbi időben a menstruációm is megváltozott, régen mindig 5 napig tartott, most pedig már 2-3 napos, a maradék napokon barnás váladék van.
Legyen szíves segíteni nekem abban, hogy merre induljak a problémámmal?
Segítségét előre is köszönöm!

| fogamzásgátló
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2011 ;16(januári)   InforMed

Válasz:  Nem használnak vibrátort? (Pár betegemnél ez okozott ilyet.)
Vérzés alatt kellene orvoshoz menni, hogy lássa, honnan jön a vér. (Több lehetőség van.)
A tabletta abbahagyása nagy csacskaság volt, hisz nem amiatt vérzett. Előbb-utóbb baj lesz belőle, abortusznál akár sérülés miatt a méhét is kivehetik. Ne próbálja ki...
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2011-02-04 21:00:42
| fogamzásgátló