Spirál - Pattanás?

Kérdés:  40 éves anyuka vagyok. Fél éve váltottam fogamzásgátlóról spirálra. A gyógyszer szedése alatt sohasem volt gondom az arcbőrömmel, de a váltás óta az állcsont vonalában (fülemtől-fülemig) a menzesz előtt pár nappal és alatta, pattanásszerű csomók jelennek meg.
A kozmetikus szerint, a spirál miatt van, valamilyen gyulladás lehet, illetve hormonális probléma állhat a háttérben.
Önnek mi a véleménye erről? Mit tehetek ellene?
Köszönettel várom válaszát!

| fogamzásgátló
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2011 ;16(márciusi)   InforMed

Válasz:  Nem ártana egy hormonális kivizsgálás. 40 felett tilos a tabletta, de más módon teljesen megszüntethetők a panaszai.
Ha megkeres, szívesen segítek, rendelőim címe és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel: dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2011-03-29 23:16:08
| fogamzásgátló