Fogamzásgátlóval járó panaszok

Kérdés:  19 éves lány vagyok, már egy éve szedek fogamzásgátlót és drasztikusan csökkent a szex utáni vágyam, illetve az orgazmusok is elmaradnak. Szinte biztos vagyok, hogy ez a készítmény okozza a bajt.
Ha átváltok egy másik fogamzásgátlóra, akkor megoldódik a probléma, vagy esetleg próbáljak meg máshogy védekezni? Bennem még az is felmerült, hogy hüvelygyűrűt használok, ami helyben hat és nem megy végig a szervezetemen. Ön mit javasol?
Előre is köszönöm a válaszát és a figyelmét!

| fogamzásgátló
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2011 ;16(szeptemberi)   InforMed

Válasz:  A hüvelygyűrűvel még több baja lesz, és az ugyanúgy felszívódik, mint a tabletta, csak nem a belekből, hanem a hüvelyből. (Másként nem hatna.)
Panaszait valószínűleg inkább a stressz okozza, a tablettára ez nem jellemző.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2011-09-20 22:35:58
| fogamzásgátló