Fogamzásgátló tabletta - Csúszás

Kérdés:  2 éve szedek fogamzásgátló tablettát. Most az történt, hogy múlt csütörtökön bevettem az előző levél utolsó tablettáját, a menstruációm mint mindig, hétfőn reggel jött meg, és ma lenne a 7 nap szünet utáni első nap, amikor be kellene vegyem a következő levél eső bogyóját.
Az a problémám, hogy sajnos semmi esetben nem áll módomba gyógyszerhez jutni a mai nap folyamán. Leghamarabb vasárnap este tudnám bevenni az első szemet.
Ez a két nap csúszás a következő levél elkezdésével megengedett ebben a kivételes esetben, vagy telesen ki kell, hagyjam ezt a hónapot?
Előre is köszönöm a tanácsát!

| fogamzásgátló
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2011 ;16(októberi)   InforMed

Válasz:  Szedheti tovább, de gumit is használjanak, ne kockáztasson.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2011-10-26 03:09:46
| fogamzásgátló