Vérzés menstruáció előtt

Kérdés:  Három éve szedem a Gracial fogamzásgátló tablettát, semmi problémám nem volt vele.
Idén télen, már harmadik alkalommal, nagyjából pont egy héttel a menstruáció előtt, a tablettaszedés harmadik hetében elkezdek vérezni éjszaka, a mennyisége néha több, néha kevesebb. Nem tart sokáig, maximum egy napig, utána a szokott időben megkezdődik a menstruáció.
Mi történik? Egyszer már történt ilyen, akkor azt mondták, hogy felfázás miatt van. A fogamzásgátló hatás megbízható marad ezután is?
Válaszát előre is köszönöm!

| fogamzásgátló, vérzés
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2012 ;17(januári)   InforMed

Válasz:  Ez előfordul, a védőhatás megmarad így is.
Ha ez - mint írja - rendszeres, tablettát kellene váltani.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, rendelőim címe és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel: dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2012-01-16 08:14:17
| fogamzásgátló, vérzés

Web Design & Development Prowebshop