Yadine és a hajhullás

Kérdés:  33 éves nő vagyok. Közel 2 éve hullik a hajam. 6 éve szedek Yadine-t. Szeretném abbahagyni, de ez idáig nem mertem, mert cisztám volt és az orvosom azt tanácsolta, hogy szedjem. Voltam kivizsgáláson a hajhullásom végett (vérvétel, hasi ultrahang, nőgyógyászat, fogorvos), de úgy tűnik, minden rendben van. Csak a Yadine az, amit szedek folyamatosan.
Vajon emiatt lehet a hajhullás?
Előre is köszönöm válaszát!

| petefészekciszta, PCOS, hajhullás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2012 ;17(augusztusi)   InforMed

Válasz:  Biztosan nem! A kopaszodást férfi hormon vagy férfi hormon túlérzékenység okozza. Vannak női betegségek, amik ezzel járnak (pl. PCOS).
Ennek kellene utána nézni.
A kopaszodást a fentieken túl a relatív női hormon hiány is okozhatja (=peteérés hiány), ezt a fogamzásgátló tabletta ellensúlyozhatja. Ezért szedje a fogamzásgátló tablettát, akkor is, ha nincs partnere!
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a PCOS-ről írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Petefészek ciszták, policisztás ovárium szindróma rovatban olvashatók.

2012-09-07 19:47:05
| petefészekciszta, PCOS, hajhullás
hirdetés
hírdetés
data-full-width-responsive="true">
hírdetés

Web Design & Development Prowebshop