Vérzészavar, esemény utáni tabletta

Kérdés:  3 hónappal ezelőtt abbahagytam a fogamzásgátló szedését, azóta csak pecsételő menstruációm van. Rendesen 27-29 naponta, 4-5 napig tart, de csak pecsételő.
1 héttel ezelőtt történt egy kis baleset, ami miatt esemény utáni tablettát írattam fel, bevettem, ahogyan írta a tájékoztató. Viszont nem jelentkezett vérzés rá 2-3 napra, azóta pedig a menstruációm sem jött meg.
Okozhatja ezt az esemény utáni tabletta? Ilyen esetben mi a teendő? Várjak 2-3 hetet és csináljak egy terhességi tesztet?
Előre is köszönöm válaszát!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2012 ;17(szeptemberi)   InforMed

Válasz:  Ne otthon döntse el, menjen el vizsgálatra, az a biztos!
Ha negatív lesz a vizsgálat, kap gyógyszert és meghozzák. Amennyiben nem akar szülni, javaslom, akkor kezdje el ismét a tablettát, az a biztos.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2012-09-16 02:55:26
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
hirdetés