Fogamzásgátló, vérezgetés - Mi lehet a probléma?

Kérdés:  1 hónapja 72 órás esemény utáni tablettát kellett bevennem, rá 5 napra pedig elkezdtem fogamzásgátlót szedni életemben először. A 2 gyógyszert 2 különböző orvos írta fel. A fogamzásgátlót még lakhelyemen írattam, de még volt időm elkezdeni szedni (vérzéskor kellett bevennem az elsőt).
Mivel a "baj" éppen ezelőtt pár nappal történt meg, ezért az ideiglenes lakhelyemen kellett intéznem az esemény utánit. Persze az orvostól elfelejtettem megkérdezni, ilyenkor mi a teendő, így aztán ahogy mondták, elkezdtem szedni a fogamzásgátlót. Azóta viszont szokott lenni véres folyásom és nem tudom, ez mitől lehet? El fog múlni a későbbiekben?
Válaszát előre is köszönöm!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás, vérzési zavar
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2012 ;17(decemberi)   InforMed

Válasz:  Sajnos egyszerre tilos a kettőt szedni! (Ezért vérzik.)
Ha 10 napon túl vérezne, menjen orvoshoz. Gyógyszerrel megszünteti a vérezgetést.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2012-12-16 23:38:49
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás, vérzési zavar
+ További hírek