Lehetek-e terhes?

Kérdés:  Négy éve szedem a Lindynet 20-as fogamzásgátló tablettát, amivel eddig semmi gondom nem volt. Most viszont 4 napja nem jött meg a menstruációm.
Teherbe eshetek a gyógyszer szedése mellett? Semmilyen különösebb dolog nem történt az életemben, ami indokolhatná a kését, a gyógyszert is rendszeresen időben bevettem. A hasamban érzek egy kis fájdalmat, amit néha észre sem veszek, de semmi több.
Válaszát előre is köszönöm!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2013 ;18(márciusi)   InforMed

Válasz:  A fogamzásgátló tabletta a 7 napos szünet alatt is véd, tehát Ön továbbra is biztonságban van.
A tabletta mellett gyakran kimarad (az egyébként teljesen felesleges) művérzés, amit a tabletta abbahagyása okoz. (Tehát szó sincs menstruációról.) A tabletták csökkentik a vérzést, sok nő - noha nincs partnere - ezért szedi. Az injekció mellett egyáltalán nincs vérzés.
Tehát: ha befejezte a szünetet, folytassa a szedést.
Utána nem árt egy vizsgálat, de ott is ez lesz a vélemény.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2013-03-11 06:15:13
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás