Nem kívánt terhesség?

Kérdés:  Lassan egy éve szedem a Dienille fogamzásgátló tablettát és mellette az aknés bőrömre az Izotretinoint.
Múlt héten szombaton és vasárnap volt egy kis vérzésem, de szerdán kellett volna megjönnie. Szombaton párommal közösültünk és óvszert sem használtunk.
Az Izotretinonin csökkenti a fogamzásgátló hatását? Ha a megszokott időben szerdán nem jött meg és most már két napja késik, lehet ok az aggodalomra?
Válaszát előre is köszönöm!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2013 ;18(márciusi)   InforMed

Válasz:  Semmi ok az aggodalomra! Nyugodtan folytassa a szedést.
A tabletták csökkentik a vérzést, sok nő - noha nincs partnere - ezért szedi.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Ettől függetlenül nem árt egy vizsgálat, de meglátja, nincs gond.
Ha megkeres, szívesen segítek, rendelőim címe és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel: dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2013-03-23 03:42:04
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás