Fogamzásgátló szedése mellett vérzés

Kérdés:  Már 5 éve szedek Belara fogamzásgátlót. Eddig nem volt semmi problémám, most viszont szombaton elfelejtettem bevenni, aztán ugyanúgy szedtem másnaptól (már volt olyan máskor is, hogy véletlen kihagytam egy szemet, de nem volt akkor sem semmi problémám).
Tegnap este megjött, fáj a hasam, mint menstruációkor. Viszont nem olyan erősségű, sokkal kevesebb. Jövő héten kellene megjönnie, mert akkor kell szünetet tartanom.
Ez a vérzés mitől lehet? Jövő héten ugyanúgy megjön, ha ez elmúlik? Vagy lehet, hogy el sem múlik addig?

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2013 ;18(áprilisi)   InforMed

Válasz:  A megvonásos vérzés a tabletta kihagyásának a következménye, már egy tabletta kihagyása után is felléphet. Folytassa a szedést, remélhetőleg 2-3 nap után elmúlik a gond.
A fogamzásgátló injekciónak pont ez az előnye, 3 havonta kell adni, nem kell minden nap fejben tartani.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2013-04-13 07:29:12
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
hirdetés