Lindynette 20, havi vérzés

Kérdés:  3 éve szedek Lindynette 20-at. Az utóbbi időben 2-3 havonta előfordul, hogy megjön a havi vérzésem, annak ellenére, hogy még 5 vagy 6 bogyó van hátra (pl. vérzésszerű tünetek jelentkeznek csütörtöktől vagy péntektől, miközben a következő hét kedd estéjén kell beszednem az utolsó tablettát).
Ilyenkor a vérzés áthúzódik a "bogyómentes" hétre is, ezáltal legtöbbször 10-12 napig is eltart a menzesz.
Ez normális, hogy még a tablettaszedés időszaka alatt megjön a havi vérzésem? Lehet ez a stresszes élet, kialvatlanság és a sok mindennapi idegeskedés, gondok hatása?
A vérzésem mindig normális volt, semmilyen nőgyógyászati gondom nem volt eddig.
Köszönöm a mielőbbi válaszát!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2013 ;18(júliusi)   InforMed

Válasz:  Ez teljesen ártalmatlan, de nagyon zavaró.
Menjen orvoshoz, ez könnyen megoldható.
Segítségként olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2013-08-20 02:43:53
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás