Pecsételő vérzés

Kérdés:  40 éves, 2 gyermekes anyuka vagyok olyan problémával, hogy a ciklusom vége felé pecsételő vérzésem jelentkezett fogamzásgátló szedése mellett.
Dienielle-t szedek 5 hónapja. Előfordulhat, hogy erősebb fizikai megterhelés (erős, hosszú kerékpártúra, megerőltetés) okoz ilyen tünetet? Vagy csupán nem elegendő a hormonszint a szervezetemben?
Még 4 gyógyszerem van, abbahagyjam a szedést, vagy pecsételés mellett is várjam ki a végét? (Korábban már előfordult hasonló eset - nem megerőltetéssel-, akkor Yangiee-t szedtem.)
Ez az 5 hónap elegendő idő ahhoz, hogy megszokja a testem? Ugyanis nem lett kevesebb a vérzésem, pedig épp azért javasolta az orvosom.
Válaszát előre is köszönöm!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2013 ;18(augusztusi)   InforMed

Válasz:  Folytassa a szedést, a végéig, ne hagyja abba.
40 év felett tilos a tabletta, át kell térnie az injekcióra, Ha betölti, váltania kell!
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat. A tabletták is csökkentik a vérzést, sok nő - noha nincs partnere - ezért szedi.
Ha megkeres, szívesen segítek, címem és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2013-09-18 04:12:44
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás