NuvaRing

Kérdés:  5 éve használok NuvaRinget, semmi gondom nem volt vele, viszont az utóbbi időben szinte semmi vérzésem nem volt. Augusztusban voltam rákszűrésen, az orvos azt mondta, folytassam nyugodtan. Itthon megbeszéltük szüneteltetem pár hónapot, tisztuljon a szervezetem. Szeptember 16-án vettem ki az utolsó gyűrűt. A héten elkezdett barnás nyúlós folyásom lenni, fáj a derekam, a hasam alja.
Mi lehet a baj? A gyűrű kivétele óta óvszert használunk.

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2013 ;18(októberi)   InforMed

Válasz:  A NuvaRing ugyanaz, mint a tabletta, csak máshonnan szívódik fel. Ugyanúgy elfedi a hormonzavart, szabályozza a vérzést. Kár volt abbahagyni, ha addig bevált. Ha megjön a vérzése, kezdheti újra. Az én betegeimnek gyakran folyást okozott, ezért én tabletta (és injekció) párti vagyok.
Ha a barnázás elhúzódik, menjen orvoshoz!
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, címem és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2013-10-29 05:16:45
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
hirdetés