Hamar jön meg a menstruációm

Kérdés:  5 hónapja abbahagytam a fogamzásgátló szedését, mert a szedése alatt egész hónapban meg volt a vérzésem. Az orvos azt javasolta, hogy akkor ne szedjem.
Miután nem szedtem, 3 hónapig tünetmentes voltam, de most megint megjött. A hasam is görcsöl és 1-2 héttel hamarabb jelentkezik, de nem rendes menstruáció, hanem barnás vérzés. Az orvos meg csak találgat.
Köszönöm!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2013 ;18(októberi)   InforMed

Válasz:  A kolléga csacskaságot mondott! A tabletta un. áttöréses vérzése (úgy hívják) nagyon jól kezelhető! Önnek ettől függetlenül lehet egy hormonzavara is, ami a mostani tüneteket okozza. A kezelés attól függ, akar-e most szülni.
Sok tabletta van, nagyon jól be lehet állítani a vérzést.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat. Ha megkeres, szívesen segítek, címem és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2013-11-19 04:46:38
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
+ További hírek