Csökken a tabletta hatása?

Kérdés:  26 éves nem szült nő vagyok. 2010 januártól szedtem a Yasmin nevű tablettát egész 2011 novemberéig. Akkor a nőgyógyászom tanácsára váltottam a Logest nevű tablettára. Azóta ezt szedem.
Eddig mindig a tabletta abbahagyása után a harmadik nap (általában délben) jelentkezett a megszakításos vérzés. Utolsó előtti alkalommal már harmadik nap reggel megjött és utoljára azonban már második nap este.
Jelent ez valamit? Lehet ilyen, hogy a szervezetem hozzászokott a tablettához? Vagy esetleg más dolgok befolyásolták? Az utóbbi időben vitaminkészítményeket szedtem és Metformint is szedek 2 hónapja PCOS szindrómára.
Válaszát nagyon köszönöm!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2014 ;19(áprilisi)   InforMed

Válasz:  Ez egy művérzés, aminek semmi jelentősége sincs. Teljesen mindegy milyen.
Bővebb magyarázatért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat. A tabletták csökkentik a vérzést, sok nő - noha nincs partnere - ezért szedi.
Ha megkeres, szívesen segítek, címem és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2014-04-18 06:27:16
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás

Web Design & Development Prowebshop