Menstruáció utáni vérzészavar

Kérdés:  Most kezdtem el szedni a Mistral fogamzásgátlót. 19 napja szedem, mindig ugyanabban az időpontban, egy szemet sem hagytam ki. Mikor elmúlt a menstruációm, másnapra rá elkezdtem barnázni, azóta tart hol barna, hol vörös. Van, hogy erősebb, valamikor estére elmúlik, de másnap megint jelentkezik.
Nagyon zavar és úgy érzem, hogy valami nincs rendben. Normálisnak mondható? Ilyenkor is véd a tabletta, vagy nem megfelelő számomra? Mi a véleménye?
Köszönöm válaszát!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2014 ;19(júniusi)   InforMed

Válasz:  A védelem az ettől tökéletes, csak a pecsételés kellemetlen. A tablettát - mint mindent az életben - meg kell szokni. Ez 3 hónap, utána nem szokott ilyen előfordulni.
Ha szünet után is előjön, menjen el orvoshoz. Ezt nagyon könnyű megszüntetni.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, címem és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2014-06-10 03:30:40
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás

Web Design & Development Prowebshop