Barna folyás megszüntetése

Kérdés:  Endometriózis műtétem óta - több mint 1 évi Visanne-t szedtem, aminek szedését május közepén az orvosommal megbeszélve abbahagytam. A menstruációm az abbahagyás után 1,5 hónappal megjött, 1 hétig tartott. A befejeződés után 5 nappal mindkét petefészkem elkezdett fájni (elviselhetően, nem túl erősen) és barna nyákos folyásom lett.
Remélem ez a gyógyszermegvonás miatt van, az olvasottak alapján a sárgateset-hormon csökkenése is okozhatja a tüneteket.
Mit tehetnék a kellemetlen folyás esetleges megszüntetésére - orvosom szabadságon van, én pedig következő héten nyaralni mennék. Irrigálással rontanék a helyzetemen?
Következő menstruációm alkalmával spirál (méhen belüli gyógyszeradagoló rendszert) fog orvosom felhelyezni, hogy kevesebb melléhatással, mint a Visanne próbáljam megelőzni az endometriózis visszatértét.
Válaszát előre is köszönöm!

| endometriózis
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2014 ;19(júliusi)   InforMed

Válasz:  Irrigálás eszébe ne jusson! Kaphat egy súlyos felszálló fertőzést. Nem az a megoldás.
Sürgősen keressen fel másik orvost!
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél az endometriózisról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, címem és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Endometriózis rovatban olvashatók.

2014-08-07 20:07:14
| endometriózis
hirdetés
hírdetés
data-full-width-responsive="true">
hírdetés

Web Design & Development Prowebshop