Fogamzásgátló tabletta

Kérdés:  6 éve szedek TriRegol fogamzásgátló tablettát. Eddig semmi panaszom nem volt. Rendszeres volt a tisztulásom és semmilyen pecsételő vérzésem nem volt.
Most viszont a 8. tabletta után ismét vérzek, vagyis menstruálok (nem pecsételő vérzés). Alhasi panaszaim nincsenek.
Mitől menstruálok a 8. nap után? Szedhetem tovább a tablettát vagy hagyjam abba?
A doktorom szabadságon van, ezért kérdezem.
Válaszát előre köszönöm!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2014 ;19(júliusi)   InforMed

Válasz:  A fogamzásgátló tabletta mellett ez előfordul. Általában 1-1 szem kihagyása okozza. (A szünetben jelentkező vérzés a tabletta kihagyása miatti ún. megvonásos vérzés, nem igazi havibaj.) Nagyon kellemetlen tud lenni.
Ha 4-5 nap alatt nem múlik el, menjen orvoshoz, gyógyszerrel megszünteti.
Az én betegeim az injekciót szeretik nagyon, az nagyon kényelmes.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu ) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, címem és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2014-08-07 20:07:15
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás