Köztesvérzés, terhesség?

Kérdés:  23 éves vagyok, semmilyen betegségem nincs és lassan egy éve szedem a Jangee nevű fogamzásgátló tablettát, a kisebb hormonmennyiségűt.
Két héttel ezelőtt szokás szerint jelentkezett a menstruációm, de most rá két hétre a menstruációnál enyhébb, de sötét színű köztesvérzést tapasztaltam, mely nem volt tiszta vér, inkább váladékosnak mondanám.
Mindez 3 napja tart. Fájdalmaim nincsenek, és a legutóbbi menstruációm - tehát a két héttel ezelőtti - óta szexuális aktus sem történt a párommal, mivel elutaztam. A tablettát rendesen szedtem, hasmenés, hányás, antibiotikum nem volt. Én mégis félek, hogy ez lehet-e terhesség jele?
Válaszát előre is köszönöm!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2014 ;19(augusztusi)   InforMed

Válasz:  Ez biztos, hogy nem terhesség! Ilyen köztivérzések előfordulnak, ha nem múlik el 10 nap alatt, menjen orvoshoz. (De el szokott múlni.) Rendesen szedi?
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2014-08-21 13:14:33
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás

Web Design & Development Prowebshop