Fogamzásgátló tabletta

Kérdés:  Hat napja, hogy elkezdtem szedni egy bizonyos fogamzásgátló tablettát. Semmi probléma nem volt vele, egészen tegnapig. Nehezen nyeltem és egy-két csalánkiütés jelent meg rajtam. Nem gondoltam, hogy a tablettától, ezért bevettem ma is, hogy biztos legyek a dologban. A tüneteim ugyanazok, a nyelés nehézkes, de érdekes módon csak pár csalánfoltra hasonlító kiütés jelentkezett rajtam.
Ez gyógyszerallergiára utal? Próbálkozzak még a szedésével, vagy hagyjam abba és menjek mihamarabb felíratni valami mást?

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2014 ;19(augusztusi)   InforMed

Válasz:  A hormontablettákra nincs allergia! Valami más okozza a panaszait! Sürgősen menjen el allergológushoz! Szerintem a tablettát szedje tovább, mert még más gondja is lehet.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2014-09-06 19:38:03
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás