Spirál

Kérdés:  5 év után idén májusba levette az orvos a spirálom, majd 3 hónapig a Deciora fogamzásgátlót szedtem. Idén augusztusban feltette a másik méhspirált - Novaplus T 380 Ag. És azt vettem észre, hogy a spirál szára lelóg a hüvelybe. Visszamentem hozzá és elmondtam neki, hogy a párom érzi a spirált és nekem is fáj. Most viszont 5. napja minden nap egy nagy barna folt folyik és annyi.
Mi lehet a probléma?
Válaszát köszönöm előre!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2014 ;19(szeptemberi)   InforMed

Válasz:  Lehet, hogy lecsúszott a spirál. Hasonló okok miatt ma nagyon ritka a spirál használat, inkább a tablettát javasoljuk. Azzal kevesebb baj van.
Mielőbb menjen vizsgálatra.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél spirálról írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2014-09-14 19:37:46
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás