Káros a szervezetemre?

Kérdés:  2 éve szedtem kb. 4 hónapon keresztül gyenge Jangee tablettát, és 4 hónap után abba is hagytam, mert attól kezdve kevés és sűrű, kocsonyaszerű lett a havi vérzésem, és azóta nem szedem, azonban két év alatt sem állt vissza.
Jelent ez problémát a szervezetemre? Mit?
Válaszát előre is köszönöm!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2014 ;19(szeptemberi)   InforMed

Válasz:  A tabletta csökkenti a vérzést, sok nő - noha nincs partnere - pont ezért szedi.
A rendetlen vérzés oka a petefészek-működés zavara. (Ez már a tabletta előtt is fennállt.)
A nők havibajának rendszeressége hormonfüggő. Ha most nem szeretne most babát, akkor fogamzásgátló tablettát kell szednie. A tabletta átveszi a méhnyálkahártya vezérlését a petefészektől, s egyben kikapcsolja a hibásan működő petefészkeket (=álterhességet szimulál).
Ezt a hatást a repülőgép robotpilótájához tudom hasonlítani. A vérzés szabályossá válik, de ez nem a szokásos menstruáció, hanem egy, a tabletta abbahagyása miatt fellépő művérzés.
Ha abbahagyja a tablettát (=kikapcsolja a robotpilótát) - természetesen - kiújulnak a tünetek. De ez a legjobb tüneti kezelés. (Elfedi a tüneteket.)
A mai korszerű tabletták 15 évig is szedhetők. Nincs maradandó hatásuk.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat. Ha megkeres, szívesen segítek, címem és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2014-09-30 05:58:44
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
hirdetés