Vérzéskimaradás

Kérdés:  Édesanyám 47 éves, fogamzásgátlót szed, miómája van és most kimaradt a menstruációja. Családunkban mostanában sok probléma adódott, lehetséges, hogy a lelki megrázkódtatás okozza?
Korábban nagyon erős vérzése volt a mióma miatt. Néhány hete pedig orvoshoz kellett vinni, mert olyan erős hasi görcsei voltak.
Mit gondol, aggódni kell?
Köszönöm válaszát!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2014 ;19(októberi)   InforMed

Válasz:  40 éves kor felett trombózis veszély miatt tilos a fogamzásgátló...
A tabletta mellett egyébként nem havi vérzés, hanem egy gyógyszermegvonásos vérzés (=műtermék) jelentkezik.
Azonnal abba kellene hagyni a tablettát. Az injekció viszont 50 éves korig adható, azzal védekezhet.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat
Ha megkeres, szívesen segítek, címem és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2014-10-19 06:36:50
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
hirdetés