Menstruáció 1 hét utáni vérzés

Kérdés:  Fogamzásgátló szedése mellet (Melian) múlt héten menstruáltam. Minden rendben volt, a menzesznek rendben vége lett, majd 6 nappal ezelőtt ismét elkezdtem a gyógyszer szedését, de ma, azaz a 6. napon reggel ismét vérzést tapasztaltam. Reggel még kissé halovány vér jelentkezett, mellérzékenységgel, enyhe alhasi görccsel, de estére ez erősebb lett és szinte ugyan olyan volt, mint a rendes menzesz esetén, de alig egy hete menstruáltam, így nem lehet(ne) megint...
Nőgyógyászati vizsgálatokra rendszeresen, éves szinten járok, legutóbb május hónapban voltam, akkor minden rendben volt. Nem tudom, mi lehet a baj?
Válaszát várom, előre is nagyon köszönöm!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2014 ;19(novemberi)   InforMed

Válasz:  Ez rendellenes vérzés! Ha nem múlik el teljesen 4-5 nap alatt, akkor menjen el orvoshoz!
Sajnos, ez a tabletták mellett előfordul, de nem kell rosszra gondolni. Legtöbbször magától megszűnik és nem ismétlődik többé.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2014-11-28 05:59:52
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás