Fogamzásgátló, korai vérzés

Kérdés:  22 éves vagyok, 8 hónapja szedem a Tri-regol nevű fogamzásgátlót (odafigyelve - szinte percre pontosan), eddig mindig időben jelentkezett a menstruációm. Viszont legutóbb, menstruációszerű vérzésem jelentkezett mikor még 3 szem volt a fogamzásgátlóból. 3-4 napig tartott, gyógyszert végig szedtem (azt a maradék 3-at), majd a 7 napos szünetben NEM jelentkezett vérzésem.
Mi állhat e mögött? Esetleg stressz? Gyógyszer hatékonysága gyengült ezáltal, vagy ugyanúgy védett vagyok továbbra is? Későbbiekben ilyen problémánál hogyan cselekedjek?
Köszönöm válaszát!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2014 ;19(novemberi)   InforMed

Válasz:  Ez rendellenes vérzés. Ha nem múlik el teljesen 4-5 nap alatt, akkor menjen el orvoshoz!
Sajnos, ez a tabletták mellett előfordul, de nem kell rosszra gondolni. Legtöbbször magától megszűnik, és nem ismétlődik többé. A szünetben viszont nem vérzett, ez volt a kárpótlás.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2014-11-28 05:59:53
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
hirdetés