Fogamzásgátló abbahagyása

Kérdés:  Egy hete hagytam abba a fogamzásgátlót 10 év után. Most egy hét után a hasam, mellkasom, hátam és a nyakam pattanásos kinézetű kiütéssel van tele, ami úgy viszket, mint a csalánkiütés, illetve barna folyásom van.
Ez mitől lehet? Ha a Yadine abbahagyása miatt van, akkor mit javasol a kiütésekre?

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2015 ;20(januári)   InforMed

Válasz:  A barna folyás a szünetben gondolom eddig is volt. Most a szünet végénél van.
A kiütéseket bőrgyógyásznak kell látnia. Ez nem a tabletta abbahagyása miatt van.
Miért hagyta abba? Gyereket szeretne?
A tabletta álterhességet okoz, a bőrt nem bántja.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, címem és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2015-01-09 06:25:38
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
+ További hírek