Fogamzásgátló, vérzés

Kérdés:  26 éves vagyok, 2,5 hete kezdtem el szedni először fogamzásgátlót (Altforalle 3 mg/0,02 mg filmtabletta). 1-1,5 hete tapasztalok enyhe vérzést, vagy barna folyást. A betegtájékoztatóban azt olvastam, hogy az első hónapban ez még természetes.
Tényleg normális? Meddig várhatok, mikor forduljak nőgyógyászhoz? A tabletta most is véd?
Előre is köszönöm a választ!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2015 ;20(januári)   InforMed

Válasz:  A fogamzásgátló tabletta mellett vérezgetés előfordul. Sokszor 1-1 szem kihagyása okozza. (A szünetben jelentkező vérzés a tabletta kihagyása miatti ún. megvonáso svérzés, nem igazi havibaj.) Nagyon kellemetlen tud lenni.
Ha 4-5 nap alatt nem múlik el, menjen orvoshoz, gyógyszerrel megszüntetik.
Az én betegeim az injekciót szeretik nagyon, az nagyon kényelmes.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (https://www.drpetrocziistvan.hu/index.html) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, címem és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2015-01-16 00:23:39
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
hirdetés