Antibiotikumtól hüvelyfertőzés

Kérdés:  Egy hétig szedtem antibiotikumot (Cefzil 500 mg), melytől hüvelyfertőzést (folyás, érzékeny-viszkető bőrfelület) kaptam. Erre a háziorvosom Klion-D 100-ast írt fel. Az első használat után rózsaszínes/véres váladék jelentkezett, nem tudom, hogy ez normális-e?
Folytassam tovább a Klion alkalmazását, és a kúra végére visszaáll a normális hüvelyflóra vagy ezen kívül kell még kiegészítendő kezelést végezni?
Válaszát előre is köszönöm!

| hüvelygyulladás, hüvelyfolyás, hüvelyfájdalom, hüvelyfertőzés
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2015 ;20(januári)   InforMed

Válasz:  Rosszul gondolja, a hüvelyfertőzést nem a baktériumokat irtó antibiotikumtól kapta, hisz azok pont irtják a kórokozókat!
A Kliont hagyja abba. Menjen el tenyésztésre és kenetvizsgálatra, ott megtudja, mivel fertőződött, és azt mivel lehet elpusztítani.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a folyásról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, címem és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Hüvely és a külső nemi szervek gyulladása rovatban olvashatók.

2015-01-18 05:56:07
| hüvelygyulladás, hüvelyfolyás, hüvelyfájdalom, hüvelyfertőzés

Web Design & Development Prowebshop