Idegeskedéstől lehet?

Kérdés:  30 éves vagyok, 5 éve PCOS-t diagnosztizáltak nálam. Akkor 89 kg voltam, jelenleg 63 kg. GI diéta alapján étkezek és rendszeresen tornázok. 2 éve szedek fogamzásgátló tablettát.
Múlt pénteken kezdtem el szedni az új levél fogamzásgátlót. Rendesen megjött a köztesvérzésem és el is múlt.
Csütörtökön darabos vérzésem lett, ami még ma is tart. Olyan, mintha újból menstruálnék.
Szeretném megkérdezni, hogy ennek mi az oka? Elég stresszes időszak kellős közepén vagyok (munkahelyi és párkapcsolati nehézségek). Ezzel mindenképp orvoshoz kell fordulnom?
Köszönöm megtisztelő válaszát!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2015 ;20(januári)   InforMed

Válasz:  A vérzés miatt jobb, ha orvoshoz megy, feleslegesen vért veszít.
Nem hagyott ki 1-2 tablettát? Ha ez a rendellenesség ismétlődne, meggondolandó a gyógyszerváltás.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a PCOS-ről, továbbá a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, címem és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2015-01-18 05:56:08
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás