Fogamzásgátló melletti vérzés

Kérdés:  Sienima fogamzásgátlót kezdtem el szedni, menstruációm első napján az előírás szerint, viszont azóta is (10 napja) vérezgetek. Kevésbé, mintha menstruáció lenne, de nem is pecsételő vérzés.
Meddig elfogadható ez? Így is véd a terhesség ellen?
Előre is köszönöm válaszát!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2015 ;20(januári)   InforMed

Válasz:  A terhesség ellen véd (egyébként is vérző nőnek tilos a szex…).
A fogamzásgátló tabletta mellett vérezgetés előfordul. Sokszor 1-1 szem kihagyása okozza, de anélkül is előfordul. Nagyon kellemetlen tud lenni.
Ha 4-5 nap alatt nem múlik el, menjen orvoshoz, gyógyszerrel megszünteti.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, címem és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2015-01-18 05:56:08
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
hirdetés