Abortusz utáni barnás folyás

Kérdés:  21 éves vagyok, január 23-án volt abortuszom. Utána 1 hétig volt vérzésem, majd rá még egy hétig elhúzódó ritka és kevés barnás pecsételés. Ez után teljesen el is múlt.
Abortusz utáni 3. héten voltam fogamzásgátlót felíratni, így az orvosom megcsinálta a kontrollvizsgálatot, hüvelyi-, illetve ultrahangos vizsgálattal. Azt mondta minden rendben van, megkaptam a receptet is.
Idáig tartózkodtam a házasélettől, ülőfürdőt nem vettem, és természetesen a tampon használattól is elzárkóztam. Tegnap este egy nagyon kevés barnás folyás jelentkezett ismét, de ma reggelre elmúlt.
Ez csupán a közelgő első menstruációm jele, ez normális vagy valami probléma van? A szokásos menstruáció előtti tüneteket észlelem, ritkán nagyon enyhe alhasi görcs, derékfájás és az arcom is kipattogott.
Előre is köszönöm válaszát!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2015 ;20(februári)   InforMed

Válasz:  Szerintem a műtét utáni első havibaj előjeleit tapasztalja. Ha megjön, kezdje el a tablettát.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2015-02-22 05:43:23
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás