Menstruációs zavarok

Kérdés:  Egy éve szedek fogamzásgátló tablettát, az első két hónapban a betegtájékoztatón szereplő hatások jelentkeztek, de szerencsére utána pontosan jött meg és múlt el, nem volt problémám.
Két hónapja azonban a gyógyszer utolsó napjaiban barnás vérzésszerű van, mely a tabletta elfogyása utáni 3. napban átvált vérzéssé, ahogy előtte is.
Az utóbbi hónapokban elég stresszes életet élek, illetve egy vírusos megbetegedésen is átestem, mely a gyógyszer szedése előtt okozott olyan problémát, hogy hamarabb megjött.
Valami problémára kellene gyanakodnom?
Köszönöm válaszát!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2015 ;20(áprilisi)   InforMed

Válasz:  Tabletta mellett NINCS HAVIVÉRZÉS! Amit lát, az egy, a gyógyszer hiányára visszavezethető műtermék, az ún. megvonásos vérzés, Ennek az igazi havibajhoz SEMMI KÖZE!
Amit észlel, annak nincs orvosi jelentősége, szedje nyugodtan a tablettát. Az USA és Kanada hölgyei injekcióval védekeznek, ami mellett eleve nincs vérzés.
Olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2015-05-04 22:14:38
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás