Eltérő mell ciklusonként?

Kérdés:  Mitől lehet az, hogy egyik hónapban menzesz előtt feszül a mellem, megduzzad, a másikban meg semmi?
Eddig mindig sokkal vizesebb voltam, és nagyobb is volt a mellem a menstruáció előtti 1-2 héten, most 1,5 hónapja szedek egy zsírégetőt (Full force https://shop.builder.hu/termogenikus-zsiregetok/full-force-full-burn-90-kap-p8240#facts) + 3000 mg L-carnitin/nap, fehérjét és edzek is mellé heti 4x, diétázok is és a mellem lassan eltűnőben ahhoz képest, hogy ilyen időszakban máskor mekkora volt.
A héten kellene megjönnie, de nem érzek semmi előjelet, amit a mellem szokott jelezni (32-34 naposak a ciklusaim, a nőgyógyászom szerint ez ok, és nem szedek semmi hormontartalmút, óvszerrel védekezünk).
Ön szerint ez hormonális zavar vagy normális jelenség? Az edzés meg a zsírégető okozhat ilyet az összetevők alapján?
Válaszát előre is nagyon köszönöm!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2015 ;20(áprilisi)   InforMed

Válasz:  Valószínűleg peteérésével baj lehet, és a tapasztalt tüneteket hormonzavar okozza. A mell nagyon hormonérzékeny szerv.
Az is arra mutat, hogy coton mellett (hatásosság 30%) nem esik teherbe.
Ha hormonnal védekezne, megszűnnének panaszai és - mellesleg - nem kockáztatná a meddőséget okozó abortuszt.
Javaslom, tegye félre előítéleteit!
Segítségként olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2015-05-06 06:31:33
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
hirdetés