Vérzésprobléma

Kérdés:  22 éves vagyok, decemberben hagytam abba a fogamzásgátló szedést (Volina), azóta a vérzésem elég rendszertelen. Ebben a hónapban több mint 2 hétig tartott azonban többségében véres, nyákos darabok jöttek az utolsó pár napban. Mintha nyershús-darabok lennének. Időpontot sokára kaptam. Gyógyszert rendszeresen nem szedek, kielégítően, átlagosan táplálkozom, korábbi vizsgálatokon nem volt eltérés.
Ön szerint mi lehet a gond?

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2015 ;20(májusi)   InforMed

Válasz:  Nyilván gond van a peteéréssel, ami tabletta nélkül sem ritkaság manapság. Miért hagyta abba a tablettát? Szülni szeretne?
Ha nem akar babát, hiba volt a tabletta abbahagyása! A tabletták veszélytelenül szedhetők akár 15 évig folyamatosan.
Számtalan nő szed tablettát "feleslegesen" bő vérzés, PCOS, endometriózis, ciklusbeállítás, görcsök megelőzése stb. miatt. A tabletta sok esetben jobb a rosszul működő petefészeknél, és az általa biztosított egyenletes hormonszint nagyon sok női panaszt megold.
Szerintem folytassa a szedést, és csak akkor hagyja abba, ha babát szeretne, akkor véglegesen rendezik a hormonzavarát.
Bővebb magyarázatként olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Üdvözlettel:\ndr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2015-05-26 21:13:42
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
hirdetés